REKLAMA

Dermatolog, dermatolog dziecięcy

Dermatolog, dermatolog dziecięcy

Schorzenia skóry to nie tylko problem estetyczny, ale też dokuczliwe objawy i trudności w prawidłowym diagnozowaniu. Poza tym wygląd skóry zależy w dużej mierze od ogólnego stanu zdrowia. Dlatego leczenie chorób naskórka najlepiej powierzyć dermatologowi. Niestety, w praktyce dostęp do wizyt refundowanych jest zbyt długi, zwłaszcza w dużych miastach. Jak sobie wtedy poradzić i gdzie szukać pomocy? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Co robić, gdy skóra swędzi piecze i wygląda niezdrowo?

Większość osób zaczyna leczenie, smarując skórę dostępnymi w aptekach maściami i kremami. Powodzenie takiego leczenia zależy od przyczyn problemu. Jeśli powodem swędzącej skóry są ukąszenia przez owady albo alergia kontaktowa, to rzeczywiście maść bez recepty może rozwiązać problem. Niestety, naskórek narażony jest na różne szkodliwe czynniki, takie jak drażniące środki chemiczne i roślinne, drobnoustroje, uczulające kosmetyki i promieniowanie słoneczne. Kondycja skóry zależy też od funkcjonowania gruczołów potowych i układu hormonalnego, a także od stosowanej diety i ogólnego stylu życia. Objawy schorzeń skóry są – w zależności od przyczyny – bardzo różne, od trądziku, pokrzywki i świądu, poprzez różne przebarwienia aż do sączących się i ropiejących ranek. Wiele osób zaczyna leczenie chorób skóry od wizyty u lekarza rodzinnego. Niestety, lekarze pierwszej pomocy mają często problemy z postawieniem prawidłowej diagnozy i ustaleniem właściwego leczenia. W większości przypadków kierują na wizytę do dermatologa.

Jakie choroby leczy dermatolog?

Doświadczony dermatolog po wywiadzie z pacjentem, oględzinach stanu skóry, a często też po badaniach laboratoryjnych, diagnozuje rodzaj choroby i przyczynę. Najczęstsze schorzenia diagnozowane przez dermatologa, to:

  • różne postaci trądziku;
  • łojotokowe zapalenie skóry;
  • łupież rumieniowy;
  • półpasiec;
  • grzybica skóry i paznokci;
  • nowotwory skóry;
  • alergie skórne;
  • nadmierny porost włosów;
  • zapalenie mieszków włosowych;
  • oparzenia słoneczne;
  • nadpotliwość skóry.

Niektóre z wymienionych schorzeń wymagają regularnych wizyt w gabinecie dermatologicznym. Inne zaś dermatolog leczy we współpracy z innymi specjalistami, takimi jak alergolog, onkolog, czy endokrynolog.

Problemy dermatologiczne u dzieci

Dużym problemem są też zmiany skórne u dzieci, w tym objawy różnego rodzaju alergii, ale również łojotok na skórze głowy, zwany ciemieniuchą, trądzik niemowlęcy i atopowe zapalenie skóry. Niekiedy widoczne przebarwienia skóry są objawem chorób, takich jak szkarlatyna, ospa, a nawet schorzenia hematologiczne. Dlatego nie wolno lekceważyć zamian skórnych u dzieci, tym bardziej, że uczucie pieczenia i świąd są dla maluchów bardzo dokuczliwe. Poza tym im wcześniej zostanie wdrożone leczenie, tym większe szanse na szybkie pokonanie choroby.

Skorzystaj z pomocy dermatologa w poradni niepublicznej

Czas oczekiwania na refundowaną wizytę u dermatologa wynosi nawet miesiąc, a najdłużej czeka się w dużych miastach. Co robić, gdy trzeba szybko skonsultować objawy z dermatologiem? Rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty w niepublicznej przychodni zdrowia. Wizytę możesz ustalić z dnia na dzień, w dogodnej porze.  Dermatolog w Łodzi leczy różne choroby skóry, zarówno u dorosłych pacjentów, jak i u dzieci. Przychodnia czynna jest do godzin wieczornych, a w soboty do popołudnia, więc nie musisz brać dnia wolnego w pracy, aby zgłosić się do lekarza.

Niepubliczna przychodnia w Łodzi oferuje także pakiet usług, nie tylko konsultacji, ale też niektórych zabiegów medycznych i rehabilitacyjnych. W ramach regularnego abonamentu dostaniesz szybki dostęp do różnych specjalistów. Skorzystaj z oferty i zadbaj o zdrowie swoje i swoich najbliższych. 

Czytaj także